Неймовірно гарні фонтани Вінниці

Фонтани завжди притягували до себе увагу людей різного віку.

Спочатку, фонтани споруджувалися чисто як функціональний елемент архітектури. Його завданням було забезпечення питною водою жителів сіл, селищ, міст. До кінця 19 -го століття більшість фонтанів працювало під дією сили тяжіння, тобто коли джерело води знаходилося на висоті для створення необхідного тиску.

Але з часом фонтани стали будуватися як декоративний елемент. Встановлений у парку фонтан змінює його вигляд, стає красивішим, шум води заспокоює, дозволяє розслабитися. Фонтани можуть бути розміщені де завгодно: вдома, в готелі або посеред площі якого-небудь міста у вигляді пам'ятки, яка притягує туристів.

У кожному місті знайдеться хоч один невеликий фонтанчик . У деяких країнах створюються справжні шедеври.

А ось Вінниця може пишатися своїми фонтанами! Адже наші фонтани стали пам'ятками і візитними картками нашого міста і навіть країни. Найбільший світло-музичний фонтан Європи знаходиться саме у Вінниці, розташований в руслі річки Південний Буг і має довжину 140 метрів і висоту струменя до 60 м.

Використання лазерного проектора з екраном, складається з водно -повітряної суміші, розподіленої по всій довжині фонтану дозволяє демонструвати на фонтан відео у форматі 3-D.

В історії України - це єдиний соціально -культурний проект такого масштабу, реалізований за рахунок інвестицій приватного інвестора.

Плавучий фонтан Roshen став одним із символів міста Вінниця та вже занесений в туристичних путівників по Україні.

Та це ще не все, крім великого фонтану на воді, на сьогоднішній день в місті є ще сім фонтанів, якими можна милуватися годинами. Вони знаходяться в парку, на міських площах, функціонують з весни до осені, і радують жителів і гостей міста.