Видатні місця

Неймовірно гарні фонтани Вінниці

Фонтани завжди притягували до себе увагу людей різного віку.

Спочатку, фонтани споруджувалися чисто як функціональний елемент архітектури. Його завданням було забезпечення питною водою жителів сіл, селищ, міст. До кінця 19 -го століття більшість фонтанів працювало під дією сили тяжіння, тобто коли джерело води знаходилося на висоті для створення необхідного тиску.

Вінницький літературно-меморіальний музей М. М. Коцюбинського

Вінницький літературно-меморіальний музей М. М. Коцюбинського (1864-1913) відкрито 8 листопада 1927 р. в хаті, де народився письменник. Це один з перших літературно-меморіальних музеїв України. Будинок у 50-х рр. ХІХ ст. побудував дід М. Коцюбинського Максим Абаза, який купив на околиці міста ділянку землі й заснував хутір Абазівку.

Спасо-Преображенський кафедральний собор

Кафедральний собор у Вінниці має багаторічну історію. Перша соборна церква була названа на честь св. Косьми і Даміана. Початок її історії губиться в далекій давнині, коли ще сама Вінниця тільки формувалася як місто і являла собою невелику укріплену фортецю на березі р.. Бог. Саме за описами цієї фортеці в 1552 р. ми дізнаємося, що серед дворів її мешканців був двір " попа Косьмо - Даміанівського ".

Жіночий Свято-Троїцький монастир

Браїлів - селище історичне. Одне з найдавніших на Поділлі.

Свою назву воно запозичило від назви річок Брала і Рів, і в давнину містечко називалося Брагірів.

Ставка Гітлера “Вервольф”

Колишня ставка «Вервольф» Адольфа Гітлера, а точніше те що від неї залишились, знаходиться в 8 кілометрах північніше Вінниці між селом Стрижавка й залізницею Вінниця — Калинівка.