Цікаво туристам

Цікава Вінниця. Де варто побувати туристам

Пам’ятники бувають різні. Цікаві й нудні, з історією та просто модні. Вінниця демонструє своїм туристам не тільки класичні скульптури, а дещо незвичне. Тут можна побачити і сфотографуватися з сучасними героями й образами: дівчиною на кулі, одягнутою в вишиванку, бронзовими музикантом і поетом, художником та його пуделем і навіть зі стоматологом. У центрі міста можна потиснути руку й обійняти монументальну власницю готелю «Франція», зодягнуту в металічне мереживо та парчу. Гарна нагода для любителів «селфі» викласти до соціальних мереж унікальні фото.

Музеї Вінницької області

Якщо Україна знаходиться в центрі Європи, то Вінниччина – це серце України. Саме таке вигідне географічне положення, зручне транспортне сполучення є надзвичайно сприятливим для її перспективного розвитку як в цілому, так і для туризму зокрема. 

Унікальна алея вікових лип, яка не має собі аналогів в Україні.

Надзвичайна історія — шлях і липи. Сьогодні важко визначити, що раніше з'явилося: дорога чи липи. Існує багато легенд про липову алею. Та незаперечне одне: ця рукотворна пам'ятка природи унікальна не тільки для Вінниччини, але і для всієї України. 

Визначні місця Вінниці

1. Вінницький обласний краєзнавчий музей

2. Музей-садиба письменника М.Коцюбинського

3. Музей-садиба (ХVIІІ ст.) та усипальниця із забальзамованим тілом видатного хірурга М.І.Пирогова

4. Рештки міського замку «Мури» та Домініканського монастиря (1624 р.)

Цікаві маршрути Вінничини

1. м.Тульчин – палац Потоцьких (ХVIІІ-ХІХ ст.), музей та пам’ятник Леонтовичу, краєзнавчий музей, Успенська церква (1789 р.) - тут брав шлюб граф С.Потоцький з Софією; музей О.Суворова, музей декабристського руху, католицький кладовищенський костьол - одна з перших будівель Тульчина, де, за історичними переказами, був похований померлий 1805 р. граф С.Потоцький, Католицький Домініканський собор, що будувався за проектом англійських зодчих в 1786-1817 pp. і мав нагадувати храм Петра в Римі. В ньому тимчасово утримувався ув'язнений ватажок декабристів полковник П.Пестель. З 1832 року – православний храм. Нині - храм Різдва Христового Тульчинської єпархії; пам’ятник О.Пушкіну; школа імені І.Котляревського; Тульчинський краєзнавчий музей